ZRID na odcinku trasy S7 (Mława – Strzegowo)

Dzięki dzisiejszej decyzji Wojewody Mazowieckiego już wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Mławą a Strzegowem. Trasa o długości 21,5 km stanowić będzie trzeci z czterech odcinków S7 położonych na obszarze północnego Mazowsza.

Prace wykonawców oznaczają powstanie drogi ekspresowej o dwujezdniowym przekroju wraz z drogami serwisowymi. Nawierzchnia zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś). Dodatkowo wyremontowane zostaną wybrane drogi lokalne. Ekipa zajmie się także ustawieniem urządzeń ochrony środowiska.

Nowy odcinek trasy S7 to także 27 obiektów inżynierskich oraz trzy węzły:

  • Mława Południe,
  • Żurominek,
  • Strzegowo Północ.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Porr S.A. z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Łączny koszt budowy odcinka Mława Strzegowo wyniesie ok. 446,1 mln zł, zaś prace zakończą się najprawdopodobniej w II kwartale 2021 r.

Warto także dodać, że do końca roku decyzję ZRID powinien uzyskać odcinek Napierki Mława, dzięki czemu rozpoczną się prace na ponad 70-kilometrowym odcinku między Napierkami a Płońskiem.